Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete: „Salariile din sistem nu vor fi reduse cu 10%”. Anunță însă reforme majore
Ministrul Sănătății a transmis un mesaj ferm către personalul medical, după anunțurile privind reforma administrației. Alexandru Rogobete spune că nu vor exista tăieri salariale, dar avertizează că sistemul are nevoie urgentă de schimbări profunde. Vor fi sau nu tăiate salariile din sănătate? Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a respins categoric ideea reducerii veniturilor din sistem cu […]