Românii, anunțați prin SMS când consumul de curent electric se apropie de limita stabilită în contract. De când se implementează noua regulă
Românii ar putea primi în curând notificări atunci când consumul de energie electrică se apropie de limita stabilită în contract. Este vorba despre o măsură pregătită de Autoritatea Națională de Reglementare în domeniul Energiei (ANRE), care își propune să ofere consumatorilor mai mult control asupra facturilor la electricitate. Cum vor funcționa notificările de consum Potrivit […]