De ce românii cu buletine electronice nu pot fi amendați de STB când sunt prinși fără bilet
De aproape un an, noile cărți de identitate electronice sunt emise în Capitală, fiind promovate ca un pas important spre digitalizare. În practică însă, aceste documente moderne au generat o situație neașteptată în transportul public din București: călătorii care le dețin nu pot fi amendați de Societatea de Transport București (STB) atunci când sunt prinși […]