Emisiunea PLAYTECH – Aplicații pentru femei și testul celui mai bun ceas inteligent

Emisiunea PLAYTECH - Aplicații pentru femei și testul celui mai bun ceas inteligent

Emisiunea PLAYTECH a ajuns la al doilea episod din noul sezon și cu acesta începe și primăvara. Săptămâna aceasta am avut invitați interesanți și gadgeturi care să ne ușureze viața. 

Emisiunea PLAYTECH 5 lucruri despre (1)

Eu şi Tavi ne-am gândit acum câteva luni să facem un test pe două tablete, una dedicată graficienilor şi una normală. Iar pentru că talentul nu e de partea niciunuia dintre noi, am zis că cel mai bine ar fi să căutăm un ilustrator. Am găsit tabletele, am găsit și mâna talentată şi am aranjat de-o filmare. Ne-a ieşit, iar creațiile pot fi admirate în emisiune.

Tot în această emisiune am testat trei ceasuri inteligente de la LG, Sony și Motorola. Acestea sunt LG G Watch R, Motorola Moto 360 de la F64 şi Sony Smartwatch 3. Tavi ne explică ce să facem cu ele și de ce am da bani pe așa ceva. De asemenea, Cristina Bazavan, pe care sigur o ştiţi de pe Facebook/Twitter/Instagram, a venit la Playtech. I-am dat temă: să găsească 3 aplicaţii care te ajută să devii o femeie mai bună, iar eu am venit cu alte trei pentru băieţei.

Descoperă toate episoadele PLAYTECH

Emisiunea PLAYTECH – Ce cred românii despre Glass, gadgetul futurist de la Google

Emisiunea PLAYTECH – Cele mai tari momente din primul sezon

Emisiunea PLAYTECH – Tragem cu arcul și pistolul și discutăm despre Nexus 6

Emisiunea PLAYTECH – Pregătim gadgeturile pentru Crăciun și cântăm folosind telefonul