Când statul „nu-ți mai dă aripi”: cum vrea să limiteze consumul de băuturi energizante
Guvernul a venit cu un proiect care prevede interzicerea vânzării băuturilor energizante în anumite locuri, cu scopul de a limita consumul. Un proiect de Hotărâre de Guvern, pus în dezbatere publică, prevede ca vânzarea băuturilor energizante să fie interzisă minorilor în anumite spații. Sunt vizate spitalele, dar și automatele de diverse produse, dar excepție vor […]