Străinii vin să muncească în România: fenomenul care salvează mediul privat, dar nu suficient
În ultimii ani, firmele din România se confruntă cu un deficit acut de personal. Angajatorii pur și simplu spun că nu găsesc soluții pentru a atrage personal, dar lucrătorii străini reușit, cât de cât, să mai diminueze din criză, cel puțin în 2022. La nivel național avem un deficit de sute de mii de angajați […]