Europa se sufocă de la poluare: nimeni nu pare să mai fie în siguranță, nu doar bucureștenii
Într-o perioadă în care Europa continuă să se confrunte cu pandemia de coronavirus, bătrânul continent mai are o problemă foarte gravă, poluarea. La începutul săptămânii, Agenția Europeană de Mediu a publicat un raport despre nivelul inacceptabil de ridicat al poluanților atmosferici din regiune. Pentru a ajunge la o concluzie relevantă și a stabili un trend […]