Explicaţia suceveanului care şi-a plătit taxele cu o pungă de monede. Ce spune despre doamnele de la ghişeu: „Nu am vrut să le denigrez. Eu am făcut bănuţii în frig”
Un incident neobișnuit, care a devenit rapid viral în mediul online, a avut loc recent la sediul Direcției de Taxe și Impozite din Suceava. Un cetățean a decis să își îndeplinească obligațiile fiscale într-un mod care a pus la încercare răbdarea și dexteritatea funcționarilor publici: acesta s-a prezentat la ghișeu cu o pungă plină de […]