De ce prea mult optimism ne afectează și asta s-a văzut cel mai bine în pandemie
După valul de îngrijorare adus de începutul pandemiei, lucrurile au început să se calmeze și puteai vedea oriunde încurajări de tipul “Totul va fi bine”. Câți dintre prietenii sau cunoștințele tale nu au simțit nevoia să-ți spună “Hai că o să trecem și peste asta. Ar fi putut fi mult mai rău.” ? În cazul […]