Ai ”contribuit” în liceu și în generală, iar acum se amendează: cât ”costă” fondul clasei
Parlamentarii USR-PLUS au întocmit un proiect de lege controversat, care vizează sistemul public de învățământ din țara noastră. Conform inițiatorilor proiectului inedit, colectarea de bani pentru fondul clasei va fi considerată contravenție și se va pedepsi conform legii, cu amendă între 1000 și 2000 de lei. Atenție: Acest proiect de lege se află, momentan, în […]