Analiza care dă peste cap tot ceea ce credeam despre nivelul nostru de sărăcie: ne-am înșelat amarnic
În general, românii cred despre ei înșiși că sunt unii dintre cei mai săraci europeni. Tindem să considerăm că mai rău decât la noi în țară nu se poate trăi, că avem salarii prea mici, pensii insignifiante și, în general, un nivel de trai foarte redus. Totuși, o analiză recentă din Uniunea Europeană arată o […]