A fost nevoie ca românii să ajungă să plătească facturi uriașe, ca ministrul Energiei să facă această declarație
După luni la rând în care consumatorii români de energie electrică și gaze naturale au plătit facturi uriașe, autoritățile par să conștientizeze cât de gravă e situația și cât de radicale trebuie să fie măsurile de răspuns la evoluțiile negative de pe piețele de profil. O astfel de declarație aparține ministrului Energiei, Virgil Popescu. Oficialul […]