Omenirea trăiește vremuri atât de grele, încât vom ajunge-n cărțile de istorie: românii vor prefera să taie din mese și să stea în frig
Economiile lumii traversează în acest moment poate cea mai dificilă situație întâlnită în ultimele decenii. Avem prețuri record la energie electrică, la gazele naturale, alimentele se scumpesc necontenit, combustibilul la fel. Criza inflației pare scăpată de sub control, iar la nivel geopolitic stăm pe un butoi de pulbere, mai ales noi, ca români, cu un […]