Se fac angajări în România, se întorc oamenii de la pensie în câmpul muncii: totul pleacă de la Ucraina
România se confruntă de mult timp cu un deficit de personal în câmpul muncii, iar valul de ucrainieni care ne calcă granițele în aceste zile nu face decât să acutizeze problema. Din fericire, există totuși câteva soluții, chiar dacă implică până și readucerea în câmpul muncii a pensionarilor români. În România, pe lângă ucrainienii care […]