8 angajați de la Ambulanța Neamț au fost reținuți de DNA
Opt persoane angajate la Serviciul de Ambulanță Județean Neamț- Substația Târgu Neamț, au fost reținuți de procurorii DNA. Ei sunt acuzați că ar fi dat câte 6.000 de euro șpagă pentru a fi angajați la Ambulanță. Totodată, au fost reținuți și șefii serviciului de Ambulanță, de miercuri. Rețineri DNA în cazul șpăgii de la Ambulanța […]