Se dau bani de la stat pentru ceva ce s-a distrus în ultimii 30 de ani: ne-am bătut joc, iar acum ne zbatem să recuperăm pierderile
Ultimii mai bine de 30 de ani au fost marcați de privatizări nereușite, care au pus la pământ cea mai mare parte a industriei românești. Se pare că autoritățile noastre și-au dat seama că trebuie să ne recuperăm capacitatea de a ne valorifica singuri resursele, iar în acest sens au demarat campanii de investiții masive. […]