Amendă de până la 500 de lei pentru toți românii care fac asta, s-a schimbat legea: este doar începutul sancțiunilor, totul pleacă de la alcool
Autoritățile române încearcă să fie semnificativ mai eficiente în a descuraja viciile printre români, mai ales când acestea încep de la o vârstă foarte fragedă. Amenzile sunt mai mari, iar sancțiuni noi se introduc în mod constant. În România, există o problemă foarte gravă când vine vorba de consumul băuturilor alcoolice în rândul minorilor, dar […]