România pustie. Țara noastră se află în topul european al celor mai mari pierderi în rândul populației
România a pierdut în ultimele trei decenii aproape 20% din populație, având una dintre cele mai mari scăderi demografice din Uniunea Europeană. România a pierdut aproape 20% din populație Populația din România a scăzut, între anii 1990 și 2022, cu 18,3%, potrivit calculelor ZF pe baza datelor Băncii Mondiale. Astfel, în România au mai rămas […]