Am scăpat de birocrație: s-a dat legea pe care o așteptau toți românii sătui de cozi și funcționarele de la ghișee
Una dintre cele mai mari probleme ale cetățeanului român, în general, e reprezentată de birocrație. Știm cu toții ce înseamnă să ai nevoie de anumite documente de la stat sau să fie nevoie să-i pui la dispoziție unele acte, să faci anumite plăți, tranzacții sau sesizări. Cozi interminabile, puține sau chiar deloc posibilități de a […]