România în Schengen, vestea dimineții despre momentul mult așteptat de toți românii: cine a făcut anunțul
Pentru prima oară în 13 ani, premierii României și Ungariei s-au întâlnit ieri la București. În mod inevitabil, Marcel Ciolacu și Viktor Orban au adresat și subiectul intrării țării noastre în Schengen. Nu a lipsit la întâlnire nici liderul UDMR, Kelemen Hunor. România este mai aproape ca niciodată de a intra în spațiul Schengen, libera […]