După ce au sărăcit populația și au alimentat criza energetică, giganții se luptă cu suprataxarea: Uniunea Europeană, dată în judecată
După ce au anunțat o creștere a profitului net de 5-6-7 ori mai mare de la un an la altul, datorită crizei din domeniul energetic, Uniunea Europeană vrea să suprataxeze giganții petrolieri și pe cei care lucrează cu gaze naturale. Deși este o inițiativă lăudabilă, deja face subiectul unui proces intentat de Exxon Mobil Corp. […]