Parlamentarii vor să dezincrimineze posesia de canabis pentru consum propriu. Ce cantitate maximă ar fi acceptată
Mai mulți parlamentari au depus un proiect prin care dezincriminează deținerea de canabis, în limita a 3 grame, pentru consum propriu. În loc de închisoare, parlamentarii vor ca sancțiunile pentru acest lucru să fie o amendă de la 1.000 la 3.000 de lei. Amendă în loc de închisoare pentru deținerea de maximum 3 grame de […]