Ce s-ar întâmpla dacă extratereștrii ne-ar contacta? Cercetătorii au făcut un test ca să răspundă la întrebare
Cercetătorii au făcut un test ca să răspundă la întrebarea referitoare la ce s-ar întâmpla în cazul în care ne-ar contacta extratereștrii. O transmisie ce a fost concepută ca să imite corespondența unei civilizații extraterestre a ajuns pe Pământ de pe Marte. Cum a fost făcut testul Testul a fost efectuat de SETI, o organizație non-profit […]