Salariile bugetarilor și pensiile ne-au îngropat. Omul de rând nu mai poate suporta cât se cheltuie la stat
Știm cu toții faptul că avem un deficit bugetar serios, însă de ce? Oricât de mult nu le-ar plăcea autorităților publice să o recunoască, adevărul este că există mult haos în cheltuirea banului public. De ce a rămas România fără bani? Avem una dintre cele mai extinse și scumpe administrații publice ca procent din PIB, […]