Elevii care participă la olimpiadele naționale primesc alocațiile zilnice dublate. Hotărârea luată de Guvern
Executivul a luat hotărârea să ofere fiecărui elev participant la olimpiade naționale dublul alocației zilnice. De altfel, valoarea premiilor câștigate de școlari vor fi majorate semnificativ. Guvernul, măsuri pentru elevii olimpice. Anunțul făcut de Nicolae Ciucă Premierul Nicolae Ciucă și ministrul Educației a primit la Guvern lotul olimpic de matematică al României, clasat pe locul […]