Coreea de Nord ridică toate restricțiile COVID. Kim Jong-un declară pandemia învinsă fără vaccin și alte tratamente
Liderul nord-coreean Kim Jong-un a anunțat victoria țării sale asupra COVID-19, ordonând ridicarea măsurilor preventive după ce, în luna mai, a recunoscut focarul de coronavirus. Dictatorul susține că succesul larg disputat al Phenianului ar fi recunoscut ca un miracol al sănătății globale. Coreea de Nord susține că a învins COVID Unii experți cred că această […]