Klaus Iohannis, mesaj în numele poporului român după funeraliile Reginei Elisabeta a II-a: „Este o grea pierdere”
Președintele României, Klaus Iohannis, și Prima Doamnă, Carmen Iohannis, au participat, luni, la funeraliile de stat ale Reginei Elisabeta a II-a, ocazie cu care liderul de la Cotroceni și-a exprimat întreaga compasiune pentru această pierdere. Șeful statului a postat în dreptul mesajului un filmuleț din timpul slujbei de înmormântare. Klaus Iohannis a participat la slujba de […]