Chinul prin care ar trece omenirea dacă dispar microbii de pe Terra
Azi avem pentru voi un subiect la care probabil v-ați gândit în ultimii 3 ani de pandemie. Este vorba despre microbii care ne înconjoară și ce s-ar întâmpla cu omenirea dacă, ipotetic vorbind, aceștia ar dispărea complet de pe Terra. O echipă de biologi a simulat această ipoteză și a publicat rezultatele ce sunt îngrijorătoare. […]