România a ajuns iar să fie îngropată în datorii: după ce Ceaușescu plătise tot la FMI în anii ’80, suntem iar în groapă
România a intrat în istorie prin efortul fostului lider comunist, Nicolae Ceaușescu, de a stinge datoriile externe ale țării noastre. Este drept că efortul a fost transferat pe umerii cetățenilor ce s-au confruntat cu numeroase privațiuni, însă România era la Revoluție o țară fără datorii, ban chiar una care avea de încasat bani frumoși de […]