Eșecul digitalizării: avem tehnologie, dar n-are cine să ne învețe să o folosim, situația companiilor din România
În ciuda ideii de digitalizare, România nu stă, din păcate, prea bine la acest capitol. Tehnologie ar fi, însă nu are cine să ne instruiască să o folosim la adevărata sa capacitate. Spre exemplu, 50% dintre companiile din țara noastră caută, ce-i drept, soluții de tehnologizare, le cumpără, însă se ajunge rapid la renunțare, potrivit […]