Cei şase copii din Călăraşi intoxicaţi cu antibiotic vor fi externaţi. A fost deschis dosar penal
Cei șase copii cu vârste cuprinse între 3 și 16 ani din Călărași vor fi externați, luni. Aceștia au stat internați la Spitalul Grigor Alexandrescu din București o săptămână, după ce mama lor le-a dat o doză mult prea mare de antibiotic. S-au intoxicat cu antibiotic pentru TBC. Au luat într-o zi doza pentru o […]