Echipa feminină de gimnastică a României s-a calificat la Jocurile Olimpice. E prima prezență după 12 ani
Echipa feminină de gimnastică a României a reușit să prindă biletul pentru Jocurile Olimpice de la Paris, din vara anului viitor. Fetele au lipsit de la ultimele două ediţii ale Olimpiadei. Până în prezent, 60 de sportivi români s-au calificat la Jocurile Olimpice din capitala Franței. Calificare la Jocurile Olimpice după 12 ani Echipa feminină […]