Amenzi de până la 5.000 de lei pentru un gest banal pe care l-ai văzut de multe ori. S-a schimbat legea și s-a desființat sancțiunea penibilă
În contextul unei conștientizări crescute a importanței spațiilor verzi în mediul urban și a luptei împotriva defrișărilor ilegale, autoritățile din București au decis să adopte măsuri drastice pentru a proteja vegetația orașului. Un proiect recent, inițiat de primarul general Nicușor Dan, propune creșterea semnificativă a amenzilor pentru tăierea ilegală a copacilor, de la sume simbolice […]