Oprești centrala termică când pleci de acasă pentru a economisi? De ce nu e bine să faci asta?
Pe măsură ce temperaturile scad și nopțile devin tot mai friguroase, centrala termică devine una dintre cele mai folosite aparate din locuință. Mulți români încearcă să reducă facturile la energie oprind centrala atunci când pleacă de acasă, însă specialiștii atrag atenția că acest obicei nu aduce economii reale. Din contră, poate duce la un consum […]