Pentru prima dată, miniștrii de Externe din NATO se reunesc la București. Antony Blinken a ajuns în România
Începe reuniunea miniștrilor Afacerilor Externe din țările membre NATO, la București. Este primul nivel de eveniment înalt al Alianței Nord-Atlantice într-un stat de pe Flancul Estic, după ce Rusia a început invazia în Ucraina. Bogdan Aurescu, ministrul de Externe, găzduiește evenimente. Reuniune importantă a membrilor NATO la București Update 19 noiembrie, ora 11.40. Șeful NATO […]