Nu mai e de glumă cu deșeurile: UE vine cu noi reguli peste tine, ca simplu român. Trebuie să ne civilizăm și noi
Auzim adesea sintagma conform căreia ne dorim o țară ca afară, vrem și noi salarii ca în Occident, doar că nu prea ne place să ne conformăm și regulilor de acolo. Un exemplu elocvent în acest sens îl reprezintă modul în care ne raportăm la deșeuri sau la poluare în general. Nu mulți români au […]