De ce suntem mai săraci decât occidentalii? Pentru că ne investim banii și viața în niște cărămizi, în ziduri, visându-ne proprietari de locuințe
Românii au o meteahnă pe care au dobândit-o cel mai probabil ca urmare a privațiunilor din sistemul comunist. Este vorba despre pasiunea noastră nestăvilită pentru imobiliare. Țara noastră e fruntașă în rândul statelor europene, când vine vorba despre numărul de proprietari. Ne place să ne coordonăm existența în jurul scopului suprem de a ne cumpăra […]