Ei sunt cei mai amărâți bugetari din România. Au salarii de 3.000 de lei și urmează să fie și dați afară, ca măselele stricate
Se pare că pe unii angajați ai statului îi deranjează profund noile măsuri fiscale pregătite de aleșii de la Palatul Victoria. Oamenii sunt îngrijorați de faptul că schimbările legislative urmează să-i afecteze în mod direct, iar cu această ocazie vorbesc și despre statutul lor actual, unul deloc privilegiat. În mentalul colectiv românesc este înrădăcinată ideea […]