Statul, plin de bugetari cu salarii nesimțite, își bate joc de familiile sărace: sfidare pentru românii care câștigă 2.000 de lei pe lună
Elevii din România, prin vocea asociațiilor lor, scot la iveală o realitate economică dureroasă pe care multe familii trebuie să o îndure, din cauza unui stat care pare orb la sărăcie și neajunsuri. chiar dacă administrația publică colcăie de salarii uriașe și sporuri halucinante. Este vorba despre semnalul de alarmă pe care elevii îl trag […]