Majorări salariale de 1500 de lei la bugetari, dar pe hârtie sunt ”tăieri”. Culmea austerității și reducerilor de cheltuieli la magistrați
În ultimele luni, s-au anunțat mai multe măsuri de austeritate în rândul bugetarilor, acesta fiind și motivul pentru numeroasele greve. Din păcate, unele dintre ele sunt doar pe hârtie, iar în practică, se beneficiază de majorări salariale. Cel mai interesant caz este cel al judecătorilor. Aceștia primeau un spor de condiții de muncă grele, vătămătoare […]