Stațiunea din România căzută în ruină: De la ape termale „vindecatoare” și peisaje fermecatoare, la pustiu
În mijlocul Munților Rodnei, ascunsă printre peisajele absolut splendide, se află o stațiune care odinioară strălucea ca o perlă în coroana turismului românesc. Această stațiune este Sângeorz-Băi. Ceea ce cândva era o destinație de top pentru cei în căutare de tratamente terapeutice și relaxare într-un cadru natural idilic, astăzi se transformă într-o imagine a degradării […]