România ocupă locul 4 în finala pe echipe la Campionatul European de Gimnastică: Două medalii câștigate în competiție
Echipa feminină de gimnastică a României a obținut un onorabil loc 4 în finala pe echipe la Campionatul European de Gimnastică de la Rimini, duminică, într-o competiție dominată de națiuni puternice. Tricolorele Sabrina Maneca Voinea, Ana Maria Bărbosu, Lilia Cosman și Amalia Ghigoarță au obținut un punctaj total de 156.397, menținându-și poziția ocupată și în […]