Țara de lângă România care pune armata în stare de alertă sporită: „Nu vrem conflicte sau războaie, dar asta nu înseamnă că putem fi umiliţi”
După Norvegia, iată că o nouă țară europeană crește nivelul de alertă militară. Ministrul sârb al Apărării, Milos Vucevic, a precizat, marţi, că preşedintele Aleksandar Vucic, în calitate de comandant-şef, a ordonat ridicarea gradului de alertă al forţelor armate ale ţării, pentru ca acestea să poată îndeplini orice sarcină. Serbia crește nivelul de alertă militară […]