UPDATE Spitalele din România, îngenuncheate de hackeri. 15 unități spitalicești, victima unui atac cibernetic
Luni dimineața, un val neașteptat de atacuri cibernetice a lovit sistemul sanitar din România, lăsând în urmă un peisaj descurajator în rândul spitalelor și pacienților. Un număr de 15 spitale nu au reușit să raporteze serviciile medicale, generând întârzieri semnificative și anxietate în rândul pacienților care așteaptă ajutor în camerele de gardă. Atacul cibernetic, care […]