Noi reguli pentru utilizarea telefoanelor mobile la școală: Ce riscă elevii, cum le pot fi confiscate dispozitivele
Elevii nu vor mai avea voie să folosească telefoanele mobile în timpul cursurilor, la școală. Acest statut al elevului se află în prezent în dezbatere publică la Ministerul Educației. În plus, acesta introduce o nouă procedură pentru restituirea telefoanelor confiscate pentru nerespectarea acestei reguli. Având în vedere aceste lucruri, conform noilor reglementări, telefoanele confiscate vor […]