Soluția găsită de o școală din Iași pentru interzicerea telefoanelor mobile în timpul orelor
Odată cu intrarea în vigoare a noii Legi a Educației, interzicerea utilizării telefoanelor mobile în timpul orelor de curs rămâne o regulă esențială în școli. La Liceul de Informatică „Grigore Moisil” din Iași, această măsură a fost implementată printr-o procedură internă, menită să asigure respectarea regulamentului și un climat educațional concentrat pe studiu. La nivelul […]