REVIEW „Black Phone 2”, un fel de „Nightmare on Elm Street” pe ritmuri de Pink Floyd. De ce l-am văzut pe Freddy Krueger și nu pe The Grabber?
„Black Phone 2” este un exercițiu de teroare psihologică și estetică retro, unde trauma devine scenografie. Un exercițiu care n-a funcționat. Black Phone 2 – când nostalgia horrorului clasic înghite originalitatea Am așteptat Black Phone 2 cu o nerăbdare greu de disimulat. Primul film al lui Scott Derrickson, lansat în 2022, mi s-a părut una […]