„Șofer de camion, nu hamal”. Transportatorii nu mai sunt obligați să facă muncă de manipulant. Amenzile care se dau celor care nu respectă legea
Responsabilitățile din transportul rutier de mărfuri se schimbă printr-un nou proiect de lege adoptat de Camera Deputaților. Actul normativ stabilește clar cine trebuie să se ocupe de încărcarea și descărcarea mărfurilor și interzice obligarea șoferilor de camion să efectueze activități de manipulare a mărfii, cu excepțiile prevăzute de lege. În același timp, sunt introduse sancțiuni consistente pentru firmele care nu respectă noile reguli.
Ce prevede noua lege adoptată de Camera Deputaților
Camera Deputaților a adoptat miercuri, în calitate de for decizional, proiectul de lege care reglementează obligațiile privind activitățile de încărcare și descărcare în transportul rutier de mărfuri, potrivit Agerpres.
Noile prevederi se aplică transporturilor rutiere efectuate contra cost cu vehicule care au o masă maximă autorizată mai mare de 12,5 tone. Legea stabilește responsabilitățile care revin transportatorilor, beneficiarilor, furnizorilor și intermediarilor implicați în aceste operațiuni.
În proiect este menționat că:
„Prezenta lege are ca obiect reglementarea obligaţiilor privind desfăşurarea activităţilor de încărcare şi descărcare a mărfurilor, suporturilor sau ambalajelor deplasate în transportul rutier contra cost de mărfuri cu vehicule ce au o masă maximă autorizată mai mare de 12,5 tone, precum şi stabilirea responsabilităţilor ce revin transportatorilor, furnizorilor, beneficiarilor şi intermediarilor transporturilor rutiere cu privire la aceste activităţi”.
Șoferii nu mai pot fi constrânși să descarce sau să încarce marfa
Unul dintre amendamentele adoptate prevede că șoferii nu pot fi obligați de beneficiarii transportului, furnizorii mărfurilor, intermediarii sau reprezentanții acestora să efectueze operațiuni de încărcare ori descărcare a mărfurilor, ambalajelor sau suporturilor folosite în transport.
Legea introduce însă și anumite excepții. Astfel, conducătorii auto pot participa la operațiuni de descărcare doar în cazul transporturilor specializate, atunci când natura transportului impune acest lucru.
În plus, această posibilitate trebuie să fie prevăzută în contractele individuale de muncă sau în actele adiționale încheiate cu angajatorul.
Totodată, proiectul stabilește că nu reprezintă contravenție situația în care șoferul își exprimă în mod explicit acordul scris pentru efectuarea operațiunilor de încărcare sau descărcare.
Această situație trebuie însă să respecte prevederile Legii nr. 319/2006 privind securitatea și sănătatea în muncă.
Amenzi între 5.000 și 20.000 de lei
Noua lege stabilește și sancțiuni pentru cei care nu respectă obligațiile prevăzute.
Încălcarea prevederilor va constitui contravenție și se va sancționa cu amenzi între 5.000 și 20.000 de lei aplicate beneficiarului transportului, furnizorului mărfurilor sau intermediarilor implicați.
În cazul transportatorilor, amenzile prevăzute sunt între 10.000 și 20.000 de lei.
Constatarea contravențiilor și aplicarea sancțiunilor vor fi realizate de personalul împuternicit al Inspecției Muncii, prin inspectoratele teritoriale de muncă, precum și de personalul ISCTR.
Proiectul trecuse deja de Senat
Proiectul de lege fusese adoptat anterior și de Senat, în luna februarie a acestui an. După votul primit miercuri în Camera Deputaților, actul normativ a fost adoptat în calitate de for decizional.
Noile prevederi vin să clarifice responsabilitățile din domeniul transportului rutier de mărfuri și să stabilească limite clare privind activitățile pe care șoferii le pot efectua în timpul transportului.