Soacra Simonei Halep a ajuns în instanță, din cauza banilor. Așadar, nu doar tenismena are probleme, ci și mama lui Toni Iuruc, viitorul soț al Simonei Halep. Femeia a fost chemată de judecători pentru a da explicații.
Genica, mama lui Toni Iuruc, va avea o toamnă agitată, deoarece trebuie să ajungă în fața judecătorilor. Mama lui Toni figurează drept creditor, în timp ce o altă persoană, care îi datorează bani Genicăi, este debitor. Obiectul dosarului este „ordonanță de plată”.
La primul termen, din 23 iulie, judecătorii au amâna cauza „În vederea citării reclamantei pentru a formula precizări cu privire la depunerea cererii”, a fost motivarea acestora. Soacra lui Simona Halep are următorul termen al procesului pe data de 8 octombrie 2020.
Soacra Simonei Halep a ajuns în instanță din cauza banilor
Nora Genicăi are și ea probleme legate de bani. Simona Halep se judecă cu Fiscul, după ce statul a anunțat că vrea s-o execute silit pe tenismenă. Simona a contestat executarea silită la Judecătoria Constanța, dosarul fiind înregistrat pe 19 februarie 2020.
Fiscul din Constanța, care e subordonat Direcției din Galați, figurează ca intimat, în timp ce Simona Halep este contestator Obiectul dosarului este “contestaţie la executare dosar executare nr. 2910927134129 /13/30/1/2020/ 133010046371817”.
E posibil ca Simona Halep să fi intrat în atenția ANAF pentru că nu ar fi plătit la timp impozite pe bunurile imobile din Constanța, pe care Fiscul vrea să le recupereze.
Simona Halep și Toni Iuruc ar fi trebuit să se căsătorească anul acesta, însă au anulat nunta din cauza pandemiei de coronavirus, care le-a dat toate planurile peste cap.