18 oct. 2022 | 10:24

Dan Petrescu, nemulțumit și după ce CFR Cluj a câștigat meciul cu Sepsi. „N-aș vrea să se mai repete” – VIDEO

Sport
Dan Petrescu, nemulțumit și după ce CFR Cluj a câștigat meciul cu Sepsi. „N-aș vrea să se mai repete” - VIDEO
Dan Petrescu și CFR Cluj sunt pe locul trei în SuperLiga din România

Dan Petrescu nu este mulțumit nici după ce echipa lui câștigă. CFR Cluj s-a impus cu 2-1 în confruntarea cu Sepsi, dar antrenorul campioanei le-a reproșat jucătorilor că pe final de meci s-au relaxat. Ardelenii se află pe locul trei în SuperLiga din România, având și două restanțe.

Dan Petrescu, greu de mulțumit și după un succes

Dan Petrescu și-a certat jucătorii la finalul partidei CFR Cluj – Sepsi din etapa cu numărul 14 din SuperLiga României. Ardelenii s-au impus cu 2-1, la doar trei zile după succesul cu Slavia Praga, și nu au mai pierdut în campionat de mai bine de o lună și jumătate, dar antrenorul nu a fost deloc mulțumit pentru că a avut emoții în finalul partidei.

„Orice victorie importantă, în orice minut vine, mai ales când vine împotriva lui Sepsi. În prima repriză nu am avut atât de multe ocazii. Singurul lucru care m-a nemulțumit a fost ultima fază, n-am știut să o gestionăm. N-aș vrea să se mai întâmple acest lucru, sunt jucători cu experiență și trebuie să știe să gestioneze astfel de faze”, a declarat Dan Petrescu.

Partida nu a început deloc bine pentru CFR Cluj care s-a văzut condusă în urma golului înscris de Ciobotariu, fost jucător al ardelenilor, în minutul 27. Șase minute mai târziu a marcat și Yuri Matias, brazilianul care a înscris și în partida cu Slavia Praga din Europa Conference League, iar golul victoriei a fost marcat de Karlo Muhar în minutul 84. Gazdele au terminat cu un om mai puțin pe teren, după ce croatul a încasat al doilea cartonaș galben în minutul 90.

„Am jucat în atac, am făcut pressing, m-am mirat că am reușit să ținem acest pressing sus. Cei care au intrat nu au intrat la fel de bine ca titularii, și aici sunt puțin nemulțumit”, a spus Dan Petrescu, la finalul partidei.

CFR Cluj ocupă locul trei, cu 25 de puncte, la trei puncte distanță de următoarea clasată, Rapid. Lider este Farul Constanța, cu 33 de puncte.

Parteneri
Drama actorului Valeriu Pavel Dan. Ce a îndurat cu un an înainte de moarte
Redactia.ro
Artista celebră care a făcut dezvăluiri dureroase din prima căsnicie: „Nu aveam voie nici măcar să ies din casă!”
Click.ro
Kim Jong Un, prima declarație după ce Coreea de Nord a aruncat în aer drumurile de legătură cu Coreea de Sud
Digi24
Propunerea INDECENTĂ primită de Prințesa Diana de la un celebru miliardar. E INCREDIBIL ce a putut să-i spună!
Vocea.biz
EXCLUSIV / Oana Roman a ajuns la Psihiatru. Ce s-a întâmplat cu vedeta. Primele declarații
Unica.ro
Facturi mari la energie. Cum se face eșalonarea plăților
EVZ.ro
Dorian Popa are o nouă iubită! Cum arată femeia care l-a cucerit pe artist! Imagini exclusive cu cei doi, surprinse de paparazzi
Spynews
Marea actriță pe care România a pierdut-o. A strălucit pe ecrane ca nimeni alta
Capital.ro
Sfântul pe care îl sărbătorim azi, 18 octombrie. O mulțime de români îi poartă numele. E cruce neagră în calendar
Avantaje
Doliu pentru Mircea Lucescu! Tragedie la DINAMO și RAPID
Mediaflux
Adrian Nartea și Cosmin Vîjeu, primul mesaj după ce au fost eliminați de la Asia Express. Au părăsit competiția în ediția din 16 octombrie